حالت تیره

نادر فقیه زاده | طراح خودروهای BMW

حالت تیره

نادر فقیه زاده در سال ۱۳۵۵ در تهران بدنیا آمد و در سال ۱۳۶۵ به خاطر شغل پدرش که در کنسولگری ایران در فرانکفورت و هامبورگ بود به همراه خانواده به آلمان مهاجرت کرد.

نادر به طراحی علاقه‌ی زیادی داشت و در دانشگاه فورزهایم آلمان رشته ”طراحی وسایل نقلیه” را انتخاب کرد و با مدرک فوق لیسانس طراحی خودرو فارغ التحصیل شد.

نادر یکی از ترم‌های دوران تحصیلش را در کمپانی مرسدس بنز به عنوان کارآموز گذراند و درآنجا با تمامی مراحل طراحی و ساخت خودرو از ترسیم طرح اولیه تا نمونه سازی و ساخت ماکت ، نقشه کشی، شناخت مواد آشنا شد. بر طبق روال معمول دانشگاه‌های برتر آلمان، کمپانی‌های مطرحی همچون فولکس واگن ، مرسدس بنز، ب ام و، پورشه و آئودی در چهارمین ترم تحصیلی اقدام به جذب نیرو از بین دانشجویان مستعد می‌نمایند.

کمپانی‌های پورشه و ب‌ام‌ به نادر پیشنهاد همکاری دادند و او به دلیل علاقه‌ به محصولات بی‌ام‌و پیشنها این شرکت را پذیرفت و پس از گذراندن دوره های اینترشیپ در سال ۲۰۰۱ وارد دپارتمان طراحی پیشرفته BMW شد.

طراحی داخلی بی‌ام‌و سری ۷ یکی از مهمترین اثر خلق شده توسط نادر بود که با استقبال چشمگیری مواجه شد و بعد از آن به بخش طراحی خارجی خودرو رفت و طراحی خارجی سری ۶ جدید بی‌ام‌ را به عهده گرفت.

همچنین نادر BMW6 Series Convertible طراحی خارجی و BMW6 Series Grang Coupe طراحی خارجی را برای این کمپانی انجام داد.